Biuletyn nr 23 - 30.09.2015

Skończyły się wakacje, a wraz z nimi obozy i kursy. Fundacja rozpoczyna więc kolejny etap swojej działalności.

  • W imieniu gospodarzy - komendantów Hufców Stowarzyszenia Harcerskiego - bardzo serdecznie zapraszamy na apel z okazji Świąt Hufców obywający się w dniu 71. rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie apel odbędzie się 2 października o godz. 19.30 na placu Powstańców Warszawy. 

  • Tradycyjnie w pierwszy weekend października czyli 3 i 4.10.2015 odbędzie się spotkanie Kręgu Anonimowych Harcerek - nieformalnego kręgu zrzeszającego aktualne i byłe instruktorki wszystkich organizacji harcerskich

  • 6.10.2015 r. zapraszamy na odbywającą się pod patronatem Fundacji konferencję „Harcerstwo - 100 letnia tradycja we współczesnej szkole i społeczności lokalnej” zorganizowaną w ramach obchodów 100lecia Szczepu WATRA z warszawskiego Grochowa

  • Niezależne Wydawnictwo Harcerskie, Dyrekcja VI LO im. T. Reytana oraz 1 WDH Czarna Jedynka zapraszają 8 X 2015, godz. 19.00 na spotkanie autorskie prof. Andrzeja Janowskiego, autora książki "Harcerstwo wpisane w życiorys"

  • Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na konferencję "Edukacja przygodą" w dniach 16-17.10.2015. Dla instruktorów harcerskich bardzo duża zniżka!

  • Jeszcze do 20 października trwa wspierana przez Fundację zbiórka pieniędzy na zakup podręczników dla dzieci z sierocińca sióstr urszulanek w Mweka (Tanzania). Fundacja udostępnia konto do zbiórki: Fundacja Harcerstwa Drugiego Stulecia, 73 2130 0004 2001 0581 1153 0006, tytuł płatności: sierociniec Mweka

  • Ponieważ ubezpieczenie dzieci przez szkołę czy przedszkole nie jest obowiązkowe, promujemy projekt Szkolne NNW umożliwiający rodzicom samodzielne ubezpieczenie ich pociech.

Nie ustaje nasza współpraca z Domem Spotkań z Historią. Ponieważ zmieniła się lokalizacja DSH, a także warunki organizowania spotkań, musimy dostosować się do nowej rzeczywistości, potrzebujemy tylko trochę czasu aby wejść w nowe realia.

Udaje się także sfinalizować nasze działania związane z konferencją organizowaną przez Fundację i Bibliotekę Narodową w marcu br. W październiku ukaże się bowiem kolejny zeszyt, tym razem w całości poświęcony konferencji pt. „Współczesne wydawnictwa i prasa ruchu harcerskiego”, w którym znajdą się prezentowane na spotkaniu panele. A na razie można zapis konferencji obejrzeć na naszej stronie internetowej.

W ramach wspierania działań edukacyjnych, Fundacja postanowiła wesprzeć finansowo ciekawą inicjatywę Stowarzyszenia Gór Sowich „Pasjonat” z siedzibą w Pieszycach (woj. Dolnośląskie).  Członkami Stowarzyszenia są dawni i obecnie działający harcerze, którzy postanowili uczcić 65 rocznicę utworzenia Harcerskiej Organizacji Podziemnej w Pieszycach poprzez przygotowanie wystawy wielkoformatowej prezentującej zebrane dokumenty i archiwalne fotografie. Właśnie wykonanie wystawy Fundacja postanowiła wesprzeć finansowo.

Czuwaj!

Redakcja biuletynu